Hastanede tedavi gören 28 Şubat hükümlüsü emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın odasında 2, kapısında 5 personel nöbette!

28 Şubat davasından hükümlü emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın kalp spazmı geçirmesi üzerine kaldırıldığı hastane odasında iki infaz koruma memurunun, kapıda da zaman zaman beş jandarmanın 24 saat esasına göre nöbet tuttuğu belirtildi.

28 Şubat soruşturması kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan ve 966 gündür cezaevinde tutulan 5 emekli general hakkında Adli Tıp Kurumu’nun tarafından verilen “Kocamışlık” ve “Hastalık” raporlarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11 aydır imzalamadığı için tahliyeleri gerçekleşmiyor. 28 Şubat sanıklarından bir emekli general cezaevinde vefat etmişti. 8 general ise Adli Tıp Raporuna göre Cumhurbaşkanı tarafından tahliye edilmeleri sağlanmıştı. 5 emekli generalin ise aynı gerekçelerle tahliyesi ise Cumhurbaşkanı tarafından imzalanmadı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün aktardığına göre, yaklaşık bir ay önce cezaevinde kalp spazmı geçiren Emekli Orgeneral Çetin Doğan, 22’ye çıkan tansiyonla hastaneye götürüldü. Ancak götürüldüğü ilk hastaneye alınmayan Doğan, daha sonra İzmir’de başka bir hastaneye kaldırıldı. Cuma günü kalp spazmı geçirmesine ve hastaneye götürülmesine karşın, eşi Nilgül Doğan’a ancak pazartesi günü öğleden sonra haber verildi. Hastanede safrakesesine stent takıldı, daha sonra stent çıkarılıp antibiyotik tedavisine geçildi. Halen kanında normalin 5 katı iltihaplanma bulunduğu saptanan, Doğan’ın böbrek ve kan değerleri de bozuldu. Bunlar normale dönünce safrakesesi ameliyatı olacak.

Eşi Nilgül Doğan’ın refakatçi kalmasına izin verildi

Hastanede Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan’ın refakatçi kalmasına izin verildi. Doğan’ın yanında bir bayan, bir erkek infaz koruma memuru bulunuyor. Nilgül Doğan’ın dışarı çıkıp içeriye girişinde de üst araması yapılıyor. İki bölmeli olan odanın bir bölümünde Çetin Doğan ve erkek infaz koruma memuru kalırken, Nilgül Doğan ile kadın infaz koruma memuru da aynı bölümde geceyi geçiriyor. Cezaevi yetkilileri her türlü güvenlik önleminin alındığını, Doğan’ın geçmişte yaptığı görevler nedeniyle daha hassas korunması gerektiğini belirttiler. Doğan, Diyarbakır’da Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı olarak sınır ötesi operasyonları da yönetmiş, bölücü terör örgütüne önemli darbeler indirilmesini sağlamıştı.

Nilgül Doğan’ın, Çetin Doğan’ın bulunduğu odada telefonla konuşması yasak

Nilgül Doğan’ın, Çetin Doğan’ın bulunduğu odada telefonla konuşması da yasak. Telefonu jandarmanın bulunduğu odada şarj ediliyor. Doğan için hastane odasında önlem alınırken, odanın kapısında da 24 saat esasına göre jandarma nöbet tutuyor. Jandarma sayısı bazı günler 5 kişiye çıkarılıyor.


TIKLAYIN – Hastaneye kaldırılan Çetin Doğan’ın eşinden açıklama: Eşimin hapis cezası, fiilen idam cezasına dönüştü

Emekli Orgeneral Çetin Doğan, cezaevinden mektup gönderdi: Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden güç alanlar kuvvacı ruhla Türkiye için dayanışmalı!

TIKLAYIN – 28 Şubat davası tutuklusu Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan: Sağlık durumu pamuk ipliğine bağlı, her telefonda kalbim çarpıyor!

TIKLAYIN – 28 Şubat hükümlüsü Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan: Yaşadıklarımıza taş olsa zor dayanırdı, çok şükür aklımızı kaçırmadık!

Barış Terkoğlu: Erdoğan, önüne kadar giden tahliye dosyasını imzalamayarak Çetin Doğan’ın yaşadığı işkenceyi izlemeyi seçiyor

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Çetin Doğan’ tepkisi: Buna hangi ahlak, hangi vicdan izin verir

TIKLAYIN – 28 Şubat davası tutuklusu 83 yaşındaki Çetin Doğan mide kanaması geçirdi, ailesi isyan etti: Bu zulme son verin

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x