Altında Çifte 2400 Beklenti

Trive Yatırım’ın analizine göre, altın fiyatlarında yaşanan geri çekilme sınırlı kalacak gibi görünüyor. Şu anda “çifte 2400 beklenti” önemini koruyor. Ons altının 1920 $ seviyesinde potansiyelini ortaya koyacağı düşünülüyor. Bu nedenle, ons altının geri çekilmesiyle birlikte 2400 TL seviyesine doğru bir hareketlilik gözlemlenebilir.

POZİTİF FAKTÖRLER FİYATLARI DESTEKLEYECEK

Altın fiyatlarını destekleyen bir dizi faktör bulunuyor. Bunlar arasında, Fed’in faiz indirimine yönelik olası bir yaklaşım, merkez bankalarının gevşek para politikalarına devam etme beklentisi ve jeopolitik risklerin etkisi yer alıyor. Ayrıca, ABD Başkanlık seçimleri ve Rusya-Ukrayna savaşı gibi faktörler de fiyatları etkileyebilir.

PARİTE VE PETROL FİYATLARINDAKİ GELİŞMELER

EURUSD paritesinde dengeleme devam ederken, ECB’nin faiz indirimi sinyalleri ve jeopolitik riskler piyasaların odağında. Brent petrol fiyatları ise jeopolitik riskler ve arz sorunları nedeniyle $85-86 aralığında dalgalanmaya devam ediyor.

VERİLER VE CUMA GÜNÜ

Bugün, İngiltere, ABD ve Kanada’dan gelen büyüme verileri ile ABD Michigan tüketici güven endeksi ve TCMB PPK toplantı özetleri takip edilecek. Cuma günü, “Küstah Cuma” nedeniyle ABD, Avrupa ve Asya piyasalarının büyük ölçüde kapalı olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x